Your browser does not support Javascript, in order to see this website. Please turn it on.

Japonijos mokslininkų branduolinės inžinerijos kursuose KTU - per 250 dalyvių

Kategorija: Aktualijos
Paskelbta: 2015-03-05

Kauno technologijos universiteto (KTU) MGMF Fizikos katedros organizuojamuose kursuose apžvelgtos temos – itin aktualios Lietuvai, turinčiai  branduolinės energetikos patirtį, visą reikiamą branduolinės ir radiacinės saugos struktūrą.

Šalyje taip pat yra mokslinio palaikymo potencialas ir pakankamas skaičius šalies universitetuose paruoštų branduolio fizikos ir branduolinės inžinerijos specialistų, galinčių saugiai ir atsakingai eksploatuoti naują branduolinę jėgainę.

Pasak organizatorių , vienos didžiausių Japonijos ir pasaulio elektrotechnikos, elektronikos, jėgainių, statybinių mechanizmų branduolinės įrangos gaminančios kompanijos „Hitachi“ ir Tokijo technologijos instituto atstovų parengta jungtinė „TTI“ programa ženkliai prisideda prie valstybinės reikšmės objekto Baltijos valstybių regioninės Visagino atominės elektrinės.

Pagal šią programą yra kaupiamos ir atnaujinamos nuolatinės specialybės žinios ir įsisavinama užsienio patirtis.

Į kursus užsiregistravo virš 300 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Tarp jų atstovai ir specialistai iš Latvijos, Rygos technikos, Daugpilio, Tartu universitetų, Lietuvos energetikos instituto, Ignalinos atominės elektrinės, bendrovės „VAE SDB“, Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, Fizinių ir technologinių mokslų centro, Radiacinės saugos centro.

Didžioji dalis kursų dalyvių – KTU studentai ir mokslo darbuotojai. KTU studentams tai ir galimybė įgyti nemokamą 2 kreditų modulį, sėkmingai atlikus programoje numatytą savarankiško darbo dalį.

Intensyvūs branduolinės inžinerijos kursai yra tęstinis KTU ir Tokijo technologijos instituto bei „Hitachi“ bendradarbiavimo rezultatas. Pirmojoje kursų dalyje, kurie vyko 2013 m. spalio 14-18 dienomis buvo sulaukta per 200 dalyvių, antrojoje – per 250, trečiojoje – 280, ketvirtojoje - 260.

 

Šaltinis: www.ktu.edu