Your browser does not support Javascript, in order to see this website. Please turn it on.

Naujos branduolinės elektrinės aikštelių vertinimas pristatytas KTU

UAB „VAE SPB“ Saugos ir Licencijavimo departamento direktorius dr. Gintautas Klevinskas Kauno technologijos universitete kasmetinėje tarptautinėje konferencijoje „Šilumos energetika ir technologijos-2015“ perskaitė pranešimą „Naujos branduolinės elektrinės aikštelių vertinimas pagal tarptautinius ir nacionalinius reikalavimus“.  Renginį organizavo Kauno technologijos universiteto Šilumos ir atomo energetikos katedra kartu su Lietuvos energetikos institutu, Lietuvos šiluminės technikos inžinierių asociacija ir Branduolinės energetikos asociacija. Su pranešimu galima susipažinti paspaudus nuorodą esančią dešiniau.

Statybos aikštelių vertinimas, kaip ir poveikio aplinkai vertinimas, yra vienas svarbiausių naujos branduolinės elektrinės parengiamojo etapo darbų ir yra būtinas planuojant branduolinės elektrinės projektavimą ir statybas. Jo tikslas – nustatyti, ar pasirinkta vieta apskritai yra tinkama branduolinės elektrinės statybai. Vertinimas apėmė tokių veiksnių analizę kaip seisminiai ir geologiniai veiksniai, geotechninės sąlygos, meteorologinės sąlygos, vietovės užtvindymo tikimybės (tiriant Drūkšių ežerą), žmogaus sukelti išoriniai įvykiai ir kiti saugai svarbūs veiksniai.

 
Statybos aikštelių vertinimo ataskaitos užbaigimas rodo naujos branduolinės elektrinės statybos Lietuvoje projekto techninę brandą.